Tým
-
Adam Halaš
Proděkan HAMU Praha, choreograf a autor nonverbálních projektů. Absolvoval magisterské a doktorské studium na HAMU v oboru nonverbální a komediální divadlo. Od r. 2010 je vedoucím katedry nonverbálního divadla a interním pedagogem HAMU, v r. 2016 byl jmenován docentem a od r. 2018 je členem umělecké rady HAMU. Působil jako dramaturg a umělecký vedoucí v Experimentálním prostoru NoD Praha (2000-2016) a organizoval mim sessiony v kině Aero. Je členem výkonné rady Evropské federace mimů, byl dramaturgem mezinárodního festivalu MY MIME a festivalu PRAGUE NONVERBAL. Spolupracoval s významnými umělci mimického divadla a je pravidelně členem odborných komisí, porot a mezinárodních setkání v oboru.
-
Hanka Strejčková
Divadelní režisérka, dramaturgyně, choreografka, performerka, publicistka a pedagožka. Absolvovala dramaturgii a režii na DAMU, studovala fyzické divadlo a masky na Mezinárodní divadelní škole Jacques Lecoq v Paříži. Dále se vzdělávala v kreativních pohybových technikách ve Velké Británii a v italském Centro Internazionale Studi di Biomeccanica Teatrale. Doktorské studium na HAMU, kde nyní přednáší, zaměřila na pohybové divadlo 20. a 21. století. Spolupracuje s Univerzitou Palackého, vede workshopy v Evropě, Asii a zámoří, podílí se na výzkumných projektech a publikuje. Od roku 2013 je součástí platformy FysioART a v roce 2021 vytvořila inscenaci BatoLaterna pro batolata v Národním divadle.
-
Radim Vizváry
Mim, autor, režisér, choreograf a pedagog. Je absolventem Hudební a taneční fakulty AMU v Praze (Ph.D), držitel Ceny Thálie 2016 v kategorii Balet, pantomima nebo jiný tanečně dramatický žánr za herecký výkon v představení Sólo. Je nositelem mnoha ocenění v ČR i ve světě, např. International Theatre Institute – World Organization for the Performing Arts. Od r. 2014 je zařazen mezi významné osobnosti Oxford Encyclopedia. Je uměleckým šéfem divadelního uskupení Mime Prague, spoluzakladatelem a ředitelem mezinárodního festivalu MIME FEST a uměleckým šéfem festivalu Komedianti v ulicích. Spolupracoval s mnoha prestižními institucemi, např. NDT/Korzo Theatre v Haagu, University of Arts Helsinki aj. Od ledna 2021 je uměleckým šéfem Laterny magiky.
-
Jan Jirák
Vystudoval na Academy for Modern Circus v Dánsku. Absolvoval stáže na kyjevské cirkusové akademii, ve Francii, Německu a dalších zemích. Po cirkusové akademii se věnoval bojovým uměním a terapeutickým technikám, jako jsou Čchi Kung, Tai Ji, Box, Kung Fu, BJJ a chiropraxe. Na AMU Praha se v současné době zabývá výzkumem psychologie gestiky a mimiky v akrobacii. Jirák je performerem v pražském a brněnském národním divadle, režisérem, choreografem, spoluzakladatelem Feel the Universe Circus Company a uměleckým šéfem Bo Cirk Ostrava, jejichž projekty se prezentují na předních českých i zahraničních scénách. Založil školu handbalancingu #PragueHandstand a vede Pohybovou Laboratoř na AMU v Praze.
-
Eva Dvořáková
Hlasový pedagog, terapeut a lektor v oblastech verbální i neverbální komunikace.
Eva Dvořáková je respektovanou specialistkou v oblasti profesionálního hlasu, s dlouholetou zkušeností ve vědeckém a pedagogickém působení. Jako členka výzkumného týmu MARC HAMU se se zaměřuje na výzkum v oboru vokologie, což je komplexní vědecká disciplína, která řeší problematiku akustické analýzy hlasu, diagnostiku a terapii poruch hlasu, hlasovou edukaci a estetiku. -
Tomáš Kerle
Hráč na bicí nástroje, perkuse a tvůrce elektronické hudby. Vyučuje děti, dospělé i pedagogy africké bubny, cajony a perkuse v seminářích Cesta rytmu a Tamburína. Absolvoval roční stipendijní pobyt na Západní Sumatře, studoval hudební tradice v subsaharské Africe. Vystudoval Studium humanitní vzdělanosti na FHS UK. Účastnil se workshopů pod vedením předních světových hudebníků a pedagogů z celého světa (Franki B. Frank, Louis Cesar Ewande, Joe Laviolette, Monika Rebcová, Hearn Gadbois, Thomas Guei, Natascha Noack, Anita Daulne, Taketina, Letní jazzová škola). Působil v tanečně-divadelních projektech a založil skupiny Marimba Mama, Soundokan, Pararingapatam a Barati Squad. Věnuje se experimentální tvorbě v ansámblu Topos Kolektiv a audiovizuálnímu projektu Zóna. Angažuje se v hudbě pro školy od roku 2017.